Методична скарбничка

вівторок, 6 березня 2018 р.

Запис числа в стандартному вигляді.


(Кириловський І.Н.)


Мета: узагальнити і систематизувати знання й уміння з теми; розвивати аналітичне, логічне мислення.


Тип. Урок узагальнення і систематизації знань.


ХІД УРОКУ.


І. Організаційний момент.


ІІ.  Перевірка домашнього завдання.


Учням пропонується провести взаємоперевірку виконаного домашнього завдання з коментуванням.


ІІІ. Розв'язування вправ з теми «Властивості степеня з цілим показником».


1.      Перетворіть вирази (з коментуванням):


А) а⁶ ∙ а⁻² =… а⁴                  Б) х⁸ : х⁻⁴ = …х¹²                  В) (с⁻³)³ = …с⁻⁹


Г) (хус)⁻² = …х⁻²у⁻²с⁻²         Д)(  =…  =          Є) ()³ = …  =


2.      Обчисліть (самостійно):

«ШКОЛА КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ’Я » - ШКОЛА ЖИТТЄВОГО УСПІХУ В УМОВАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ОСВІТИ



                                                       Проект підготував
                        Кириловський Ігор Нафанович, заступник директора з НВР
    Глухівського навчально – виховного комплексу
      Томаківського району Дніпропетровської області
                          Науковий керівник : Чириченко Л.Ф.                     
                                                                               

                                           
Зміст

Вступ


Розділ І.Формування ціннісної мотивації учнів Глухівського НВК до                   здорового способу життя

      Розділ ІІ.  Принципи діяльності Школи культури здоров’я
     Розділ ІІІ. Організація і контроль харчування
      Розділ ІY.Здоров’язберігаючі аспекти:
      Розділ Y. Карта реалізації проекту
      Висновки
     Список використаної літератури

Урок алгебри у 8класі


Тема.Властивості степеня з цілим показником.

Мета: навчити учнів користуватись властивостями степеня з цілим показником; формувати вміння застосовувати властивості степеня з цілим показником до перетворення виразів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення та навички роботи з підручником.

Тип. Урок формування вмінь і навичок.


ХІД УРОКУ.
І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1.      Естафета «Хто швидше?» (учні виконують в зошитах).
Запиши вираз у вигляді дробу, який не містить степеня з від'ємним показником.

 А) х⁻⁴ ∙ у = …..  ∙ у =                         Б) 5(аb)⁻⁷  = ….. 5 ∙  =
  В) -9уz⁻⁸ = ….. -9у -  = ˗

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ (психолого – педагогічний семінар)


     
Тема. Психологічні ознаки професіоналізму

      Мета: встановити смислові відтінки поняття «професіонал», визначити головні складові професіоналізму, показати на основі діагностичних методик наявність цих складових у діяльності кожного вчителя.

І. Вступне слово. Шановні колеги, сьогодні ми з вами поговоримо про професіоналізм сучасного вчителя, з’ясуємо його основні ознаки, попрацюємо над підвищенням рівня самооцінки педагогів. Напевно, я не помилюся, коли скажу, що основним для вчителя є його професіоналізм. Для цього розшифруємо поняття «професіонал» зі своєї точки зору.

  Давайте підберемо до кожної літери слова «професіонал» поняття:
П       Р        О           Ф        Е       С      І       О         Н       А       Л

Візитка НВК


Візитка НВК
(Кириловський І.Н.,Боровик Н.В.)

Білокаменна, білолиця, немов би козацька світлиця
Побудована край Глухого села
Дорога до тебе нас привела

Школа в Глухому, священна домівка
Науки, любові, гаразду, добра.
Де б не були ми, далеко чи близько ,
Наснагу черпаєм з твого джерела.

Сценарій Новорічної вистави


7-й клас

Прийшла красуня-зима. Заблищала блакитною кригою річка, заіскрились білим снігом поля і ліси, а по вулиці ходив-пританцьовував рум’янощокий дід Мороз, дихаючи у шибки вікон крижаним холодним візерунком.
На лавці сидять дід та баба.
Баба: Діду, щось мені холодно, біжи в ліс, дров  принеси, в печі затоплю, та й тобі млинців напечу,  пам’ятай, тобі ще в плиті розтопити!
Дід: Млинців? О, це я люблю, піду та принесу хмизу, поки не стемніло.(пішов)
Баба: (сидить та в’яже шкарпетки) І де той дід? Ох і ледарюга! Куди запропастився? І їсти хочу, і холодно (підходить до вікна-виглядає) і вікно замерзло, і в хаті не топлено.
(заходить дід, веде за собою Снігуроньку)

четвер, 1 березня 2018 р.


РОЗВИТОК КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ПРИ ВИВЧЕНІ МАТЕМАТИКИ НА ОСНОВІ КЛЮЧОВИХ КОМПИТЕНТНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ.




виступ на методичній раді Томаківського відділу освіти (кириловський І.Н.)

Розвиток критичного мислення при вивчені математики на основі ключових компитентностей школярів.

Тему досвіду я обрав  невипадково, а у зв'язку із тим, що,  працюючи в навчально – виховному комплексіі зрозумів, що далеко не всі діти бажають і можуть знати математику на  достатньому і високому рівні. Досить часто їм вистачає і середнього рівня, і прикро казати, інколи навіть і низького рівня вистачає. Багато хто з дітей та їх батьків вважає математику занадто складною для розуміння і непотрібною в житті наукою.
              Актуальність проблеми вивчення школярами математики та впровадження вчителями НВК таких методів навчання, які розвивають «уміння самостійно вчитися, критично мислити, здатність до самопізнання й самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності, навички, необхідні для життєвого й професійного вибору», визнані  сучасною педагогікою  в усіх її галузях.Діти приходять до школи не просто навчатися, а навчатися добре, тому потрібно створити умови, щоб це бажання не згасло, щоб кожний учень повірив у свої можливості, радів дзвонику на урок, зустрічі з однокласниками, щоб шкільне життя стало для  нього змістом особистого життя. Я впевнений, що лише для 10% учнів методи, які використовуються в традиційній школі, є прийнятними. Решта учнів – 90% - також здатні навчатися, але не з книжкою в руках, а по-іншому: «своїми вчинками, реальними справами, всіма органами чуття».Тридцятирічний досвід роботи в школі показує, що навчання має будуватися по-іншому, так, аби всі учні могли засвоювати знання.

10 критеріїв аналізу уроку(суб'єктивне бачення)


НА ДОПОМОГУ МОЛОДИМ ВЧИТЕЛЯМ
Варіанти аналізу уроку (суб’єктивне бачення)
Заступник директора з НВР Кириловський І.Н.
(10 основних критеріїв)
Глухівський НВК 2015р
Близько 98 % всієї діяльності навчального закладу становить робота вчителя й учнів на уроці. І про що б ми не говорили що­до освіти, а в кінцевому підсум­ку якість її зводиться до ефек­тивності уроку. Саме тому якість роботи НВК має визначатися вдосконаленням усього процесу навчання та виховання на уроці і відповідно, спільною роботою всіх його учасників і в першу чер­гу –  через учнів, учителів, адмі­ністрацію.
Урок життєдайне джерело найважливішої управлінської ін­формації для директора школи. Він має бути міцним фундамен­том основної роботи керівника, оскільки якість уроку в кінцевому підсумку визначає результат ро­боти всього навчального закладу. Директор має усвідомлювати, що в класі розв’язуються основні за­вдання сучасної школи, і саме то­му він повинен регулярно бути присутнім на уроках.
Сьогодні існують різноманітні думки щодо потреби відвідувати уроки у вчителів та щодо кількос­ті цих відвідувань. Навіть зараз існує немало керівників, які про­блемі відвідування уроків не при­діляють належної уваги або й зо­всім відсунули її на другий план. Достатньо образно про такого ке­рівника писав В. Сухомлинський у “Розмові з молодим директором школи”:“Такого керівника мож­на порівняти з людиною, яка з’я­вилася на роботу із зав’язаними очима і блукає, як у темряві: щось чує, але нічого не бачить, не знає, не розуміє”.

Континіумний підхід на уроках фізики


вчитель фізики і математики кириловський Ігор нафанович

Континіумний підхід та його вплив на становлення особистості на урок фізики(теоретичний блок)

(ОСВІТНІ СТРАТЕГІЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ  ОСОБИСТОСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА)

        Демократичні перетворення в Україні вимагають глобальні зміни у філософії освіти, визначенні її мети, завдань, методів діяльності. Сьогодні завдання школи -  виховання громадянина з високим рівнем громадянської свідомості, патріотизму, активності, поваги до прав і свобод демократичного суспільства. Всі вчителі району приступили до реалізації І-го підготовчого та організаційного етапу нової науково – методичної проблеми, тісно пов’язаної з освітніми стратегіями соціалізації особистості громадянського суспільства. Проблема соціалізації учнівської молоді досить актуальна в наш час і є логічним продовженням минулої проблеми «Креативна освіта для інноваційної особистості». Суспільство вимагає від людини готовності і здатності до активної участі у його справах  на основі глибокого усвідомлення своїх прав і обов'язків,  як повноправного члена суспільства, громадянина своєї країни. Ці пріоритети передбачають орієнтацію на відродження національної гідності, патріотизму й громадянської зрілості особистості, що включає  гуманізм, духовність та діловитість; активну позицію кожної людини, її самореалізацію у матеріальній і духовній сферах суспільного життя, дотримання конституційних норм.

технології інтерактивного навчання


Школа підвищення педагогічної майстерності вчителя
Технології інтерактивного навчання
Зміст
1.Методи педагогічного впливу під час формування. розумової активності школяра.
2.Правила організації інтерактивного навчання.
3.Суть технології.
4.Прогнозовані результати.
5.Одинадцять  інтерактивних методів.

Укладач:  Кириловський І.Н.
(заступник з НВР Глухівського НВК)
Технологія інтерактивного навчання

        «Передати інформацію - це не навчання.
Насамперед треба намагатися довести до того,
щоб кожний сам думав та робив усе сам»
                                                                                                             Картер Вудсон                                                                   

МЕТОДИ ПЕДАГОГІЧНОГО ВПЛИВУ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ РОЗУМОВОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРА
          Підвищення ефективності навчання безпосередньо залежить від доцільності добору і використання різноманітних, найбільш адекватних навчальній темі методів навчання, а також від активізації всього навчального процесу.
          Традиційне тлумачення терміну "методи навчання" є таким: це "упорядковані способи взаємопов'язаної діяльності вчителя й учнів, спрямовані на розв'язання навчально-виховних завдань".
          На практиці буває важко визначити чіткі межі між різними методами навчання: вони перетинаються, доповнюють один одного, складаються в комплексний "пакет", систему прийомів, за допомогою яких педагог і учні реалізують поставлені цілі.
          Вибір методів навчання зумовленій:
·   цілями навчання;
·   змістом навчального матеріалу та специфікою предметної області;
·   темпом та терміном процесу навчання;
·   стилем навчання та рівнем педагогічної майстерності педагога;
·   дидактичним та матеріально-технічним забезпеченням процесу навчання;
·   рівнем підготовки учнів.

казка"Новий рік"


Кириловський І.Н.(класний керівник 7кл.)
Глухівський НВК
Казка  на новий лад
2018 Новий рік:
 Новий рік: (Марков М.)
Я Новий рік, я - Новий рік! Почався мого часу лік,
З новим роком вас вітаю, Всім достатку побажаю,
Зичу радості й добра, І канікулам – ура!
А щоб видно вам було – Вчеплю місяць над селом!
(чіпляє місяць та зорі в класі)      (зірки, скотч, місяць)
 Автор  (Луценко Ю.) Зимова ясна ніч наступила. Блиснули зорі. Місяць величаво піднявся на небо, посвітивши добрим людям і всьому Долинському, щоб усім було весело колядувати і славити Різдво. Потріскував мороз, але було так тихо, що скрип снігу під чобітьми чутно було за півкілометра. Але погляньте, з димаря однієї хати разом з димом щось таке страшне на світ Божий пнеться. Ой-йой! Що то? Страшно! Якась потвора…  Та це ж чорт! Треба тікати!... (Луценко  тікає)
ЧортL(Мільчарек В.)
А-а-а!.. Це я! Злякалися? Гулять зібралися? 2015 рік святкувать? Побачимо, що з того у вас вийде! Бо ж без мене, без моєї нечистої сили жодне свято не обходиться. Щоб без мене, без чорного-пречорного і кудлатого-волохатого чорта та Різдво? Та Новий рік? Без мене рогатого, без мене хвостатого? Ні! (чорт ненароком підходить  до місяця). Ой, що ще? Що це таке гаряче? Так пече! Шерсть обсмалив! Місяць! Гарячий! Треба його вкрасти, хай ніч темною буде, зорі також заберу, а пургу намету-у!.. (краде місяць, зорі, віє конфетті)
Автор  (Луценко Ю.) В Глухому та Долинському  ніхто й не побачив, як нечистий поцупив місяць, лише один добряче хмільний дядько плів по селі, що по небі скакав місяць, а потім зник. Та звісно, йому ніхто не повірив. А між тим багатий козак Чуб та кум його Панас на вулицю вийшли – поколядувати, повеселитися, одним словом, гульнути на славу. По-козацьки.
Чуб( багатий, крутий) (Зайцев Д).     Що за чорт! Дивись, Панасе!
Панас  (Нєізвєстний А.)         Що, що таке?

"Курочка ряба" казка на новий лад



«Курочка Ряба» (6клас)
 казка на новий лад (кл. кер.6 класу Кириловський Ігор Нафанович)

Дійові особи:
Курочка Ряба
- Варя Мільчарек
Сусідка Курочки Ряби
– Віка Романенко
Півень-приятель Курочки Ряби
– Артур Нєізвєстний
Бабус
я – Рома Савченко
Дідусь
– Максим Марков
Циганка – Соколова Юля
Циганка – Кисла Поліна
Бабочка - Варя Мільчарек
Дія перша
Картина перша
Ніч… Курятник.
..Після довгих балачок всі кури нарешті поснули. Одна лише Курочка Ряба довго над чимось міркувала. Раптом крізь тишу пролунало гучне: “Евріка”. Всі одразу прокинулися, навіть не зрозумівши, що трапилось.
Варя : Нарешті! Ой –Ой !Нарешті! Нарешті! Нарешті! Це здійснилося. Я це зробила! Після стількох років тренувань у мене це вийшло!Ура!
Віка: Що у тебе вийшло? І чому ти горлопанеш на весь сарай? Якщо ти не підпалила курятник або не знайшла фотокартку Філіпа Кіркорова, то про інше можеш навіть не розповідати! (Позіхнула). Чи ти здуріла!Такий сон мені перебила.
Варя: Це краще! На багато краще! Що тобі той Філіп Кіркоров? Він навіть не знає про твоє існування! А у мене тут новини краще твого красунчика буде!
Віка: Так, він гарний (Мрійливо). Мені наснилось, що він виносить мене з пожежі так ніжно, і так  сильно притуляє до себе…Я аж тримтю… А ти все зіпсувала!

проект "Творча особистість"


Заступник директора з НВР Кириловський І.Н.

Проект «Творча особистість»
      Мета проекту:
         створення умов для розвитку й самореалізації кожної особистості: духовно багатої, фізично здорової, гармонійно розвиненої, із свідомою патріотичною позицією громадянина України й світу;
         проектування педагогічних ситуацій, які стимулюють перехід до вищого рівня продуктивної творчості;
         розроблення й застосування оригінальних педагогічних технологій, нових підходів відповідно до потреб розвитку особистості, формування її етичних та естетичних ідеалів.

      Завдання проекту:
         забезпечити можливість засвоєння учнями різних напрямів пізнавальної і творчої діяльності через участь у різноманітних конкурсах, змаганнях, турнірах;
         об’єднати зусилля педагогічної та батьківської громадськості для співпраці у вихованні дітей, сприянні їхньому духовному, фізичному, творчому розвитку;
         задовольнити різнобічні інтереси й потреб учнів, підвищити рівень їхньої духовної та фізичної культури через діяльність у секціях і гуртках;
         забезпечити високу художньо-естетичної культуру учнів, розвиток їхніх індивідуальних здібностей і талантів, умов самореалізації;
         удосконалити систему виховної роботи, упровадити інноваційні методи виховання й нові технології організації виховного процесу, активно залучати батьківську громадськість до створення виховного простору НВК;
         створити умови для соціалізації учнів, утвердження їх як особистостей, виховання свідомого громадянина України, який поважає історичне минуле свого народу й толерантно ставиться до культурних і національних надбань інших народів.

      Пріоритет  проекту:
-створення оптимальних умов для розвитку й творчої реалізації учнів  школи.

      Очікувані результати:
         упровадження нових проектів із виховної роботи;
         вироблення в учнів уміння швидко пристосовуватися до безперервних змін у суспільстві, економіці;
         набуття вміння соціально адаптуватися, шукати найкращі шляхи розв’язання життєвих проблем;
         виховання високої художньо-естетичної культури особистості, розвиток інтересів і прагнень, художніх здібностей і творчої діяльності в різних видах мистецтва й літератури, удосконалення естетичних смаків, умінь і навичок учнів школи.


Шляхи реалізації проекту
№ з/п
Зміст заходу
Термін
Виконавець
Фінансування
1
Розробити програму позаурочної діяльності учнів у студіях, клубах, секціях, гуртках, які задовольнятимуть їхні різнобічні інтереси й потреби. Сприяти реалізації цієї програми
2016― 2018 рр.
Адміністрація
У межах бюджетного фінансування
2
Сприяти участі учнів НВК в різноманітних районних , обласних, міжнародних конкурсах, змаганнях
2016― 2020 рр.
Адміністрація
У межах бюджетного фінансування
3
Провести семінари, тренінги для педагогічних працівників із проблеми вдосконалення виховної роботи в школі
2016― 2017 рр.
Адміністрація
У межах бюджетного фінансування
4
Постійно залучати членів батьківської громадськості та членів учнівського самоврядування «Сузір’я» до складу журі конкурсних комісій, заходів для учнівської молоді й нагородження переможців
2016― 2017 рр.
Адміністрація, рада школи
У межах бюджетного фінансування
5
Продовжити проведення щорічної церемонії нагородження «Кращі учні школи» з відзначенням здібних, творчо обдарованих учнів
2011― 2015 рр.
Адміністрація
За рахунок вчительських внесків
6
Залучати учнів до участі в різноманітних обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах художньо-естетичного та громадянсько-патріотичного спрямування:                                                       • «Звичаї, традиції, обряди українського народу»;                                                              • «Кращий декламатор»;                                      • «Безсмертний подвиг українського народу»;                                                                                                    • «Шляхами подвигу й слави»;                              • «Військово-патріотична гра “Зірниця”».
Постійно

Класні керівники, вчителі-предметники, міністерство культури ШР «Дзвін»
У межах бюджетного фінансування, за рахунок позабюджет  них коштів